Jubileusz 10-lecia Piknik Rodzinny

W minioną sobotę, 3 czerwca 2023 roku, wspólnie świętowaliśmy 10-lecie istnienia Centrum Małego Dziecka i Rodziny połączone z obchodami Dnia Dziecka w Sępólnie Krajeńskim.

To wyjątkowe wydarzenie zostało poprzedzone Biegiem Rodzinnym, w którym wzięło udział około 180 osób – najmłodszy z nich miał niespełna 2 lata. Trasę pokonywały całe rodziny. Dzieci u boku rodziców przemierzali ścieżkę nie tylko na własnych nogach, ale także na rowerkach, hulajnogach lub w wózkach. Liczyła się dobra zabawa, a nie wygrana! Na pamiątkę tego biegu każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, a na mecie medal z rąk Burmistrza oraz przedstawicieli lokalnej władzy.

            Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji. Przestrzeń Eko-Gaju została podzielona na różnorodne obszary m.in.: strefę foto, strefę rehabilitacji, strefę wody i piasku, strefę baniek mydlanych, strefę koralików czy strefę alpak, w której można było nakarmić i zaprzyjaźnić się z naszymi cudownymi zwierzakami. Nad bezpieczeństwem w punkcie medycznym czuwała pielęgniarka. Dzięki strefie malowania twarzy wcielić się można było w bajkowe postacie. W strefie warkoczyków chętni mogli ozdobić swoje włosy za pomocą kolorowych pasemek lub farb koloryzujących. Nie zabrakło także niepowtarzalnych tatuaży, które w brokatowych kolorach zdobiły dziecięce ręce lub nogi. W strefie z balonami za pomocą czarodziejskiej różdżki modelowano z balonów pieski, kotki, kwiaty, motyle i inne stworki. W strefie malucha najmłodsi bawili się w basenie z kulkami lub z suchym makaronem. W alei absolwentów dzieci mogły siebie odnaleźć i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na gości czekała także wystawa fotografii ilustrująca najważniejsze wydarzenia historyczne z minionych 10 lat naszej działalności. Każdy z gości mógł złożyć życzenia z wpisem do kroniki.  

Jak przystało na piknik, nie zabrakło również poczęstunku. Goście mogli skosztować grillowanych smakołyków na patyku, tradycyjnego chleba ze smalcem i ogórkiem, a dla naszych najmłodszych gości przygotowano stoisko z kolorową watą cukrową i popcornem.

Za wszystkie życzenia złożone zarówno osobiście, jak i telefonicznie składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy wszystkim za ogromne wsparcie naszej działalności w minionych latach – za to, że byliście i towarzyszycie nam nadal w tej podróży. Pragniemy kontynuować naszą misję, dbać o dobro dzieci i budować silny fundament dla ich przyszłości.

Dziękujemy wszystkim instytucjom, które włączyły się aktywnie w to przedsięwzięcie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.