06.12.2022

Baby Caffe w Sępólnie Kraj.: Zabawy logopedyczne

Od urodzenia dbamy, aby wszechstronnie stymulować rozwój dzieci, również w sferze mowy. Oprócz wspierania i kontrolowania w wykształceniu prawidłowych czynności prymarnych – oddychanie, odgryzanie, gryzienie warto poświęcić czas na wartościową zabawę rozwijającą nabywanie, nadawanie i rozumienie słów.

Podczas ostatniego spotkania Baby Caffe – „Mamo , tato tu jestem” – IX bawiliśmy się dźwiękami wykorzystując kule i klocki sensoryczne. Uwrażliwianie na odbieranie i odtwarzanie różnorodnych  bodźców słuchowych dobiegających z otaczającego nas świata jest istotnym aspektem w stymulowaniu rozwoju mowy.
Kolorowe piórka były propozycją prostego ćwiczenia oddechowego będąc przy okazji  czasem na wyciszenie i relaksację. Wspólne zabawy z dziećmi dają możliwość ich obserwowania, wymiany doświadczeń, a także miło spędzonego czasu w radosnej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy do fotorelacji i na kolejne zajęcia jutro 7 grudnia o godzinie 17:00, na których dekorować będziemy ciasteczka. Można przynieść swoje ozdoby do lukrowania ciasteczek.

Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie „ Dorośli Dzieciom” w Sępólnie Kraj. w ramach projektu „ Szkoła Rodzenia Mamo, Tato tu jestem”- IX. Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Kraj. więcej+