14.07.2021

Piknik Rodzinny w Sępólnie Kraj. 10.07.2021

W ubiegłą sobotę 10. 07. 2021 w Sępólnie Krajeńskim odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przy współpracy Centrum Małego Dziecka i Rodziny z Radą Rodziny działającą wraz z Burmistrzem Sępólna Krajeńskiego oraz instytucjami funkcjonującymi na terenie miasta. Mieszkańcy Sępólna razem ze swoimi rodzinami aktywnie spędzili popołudnie na Placu Przyjaźni.
W trakcie trwania pikniku na wszystkich czekały różne atrakcje. Uczestnicy mogli skosztować pyszne przekąski: świeżo upieczone bułeczki, watę cukrową i popcorn. Dzieci w specjalnie przygotowanych strefach zabaw mogły tworzyć biżuterię nawlekając koraliki, robić tęczowe bańki oraz nakarmić i pogłaskać alpaki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, robienie  tatuaży, a także zaplatanie kolorowych warkoczyków. W strefie modelowania balonów na dzieci czekały przepiękne kwiatki, miecze, pieski, korony, serca i inne figury. Nad bezpieczeństwem uczestników oraz zachowaniem reżimu sanitarnego czuwała wyspecjalizowana pomoc w punkcie medycznym.

Każdy z zaproszonych gości mógł wesprzeć zbiórkę pieniężną, której celem jest budowa
skateparku i parku linowego.

Cieszymy się, że na kolorowo wymalowanych twarzach dzieci gościł promienny uśmiech.

Ogromna frekwencja dowiodła, iż piknik był udany. Mamy nadzieję, że w przyszłości w naszym mieście nie raz zostanie zorganizowany piknik z udziałem rodzin dając nam możliwość na miłe spędzenie wolnego czasu wraz z pociechami.