Baby Caffe

loga instytucji

„Mali muzykanci”

Zabawy muzyczne wpływają stymulująco na wiele aspektów rozwoju. Podczas zajęć z cyklu „Baby Caffe” dzieci wraz z rodzicami mieli okazję uczestniczyć w niezwykle twórczych zajęciach z instrumentami.  Dzieci miały okazję pogrzechotać, poznać rytmy gitary, wystukać dźwięki na cymbałkach i poznać zupełnie nowe odgłosy. Wspólne śpiewanie, wyklaskiwanie rytmu sprawiało wiele radości. Małe rączki świetnie radziły sobie z zupełnie nowymi „zabawkami” muzycznymi, a rodzice czynne uczestniczyli w tych zabawach. Świadomość ciała i przestrzeni rozwija się intensywnie w okresie wczesnego dzieciństwa, aby w dojrzałej formie stać się podstawą kształtowania się złożonych czynności psychoruchowych, takich jak mowa, pisanie, czytanie czy liczenie. Wspólne zabawy muzyczne pozytywnie oddziaływują na budowanie więzi, relaksują i rozwijają ciekawość dziecka.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji.

Zadanie finansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w ramach projektu „Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa III” realizowanego przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj.

więcej+


Baby Caffe  – chlapanie i pluskanie czyli zabawy wodne z dzieckiem

Zabawy wodne zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji. Podczas piątkowego spotkania z cyklu „Baby Caffe” dzieci wraz z rodzicami miały okazję popluskać wodą w baseniku. Takie pierwsze kąpiele w basenie dostosowanym do możliwości dzieci w pozytywny sposób wpływają na ich rozwój. Dzieci odkręcając i zakręcając kraniki same decydują o swojej zabawie. Podejmują próby przelewania wody, kształtując w ten sposób motorykę małą i równowagę. Po zakończeniu zabawach w baseniku rodzice mieli okazję wymienić się doświadczeniami związanymi z rozwojem ich maluszków. Zabawy w towarzystwie rodziców pogłębiają więzi, a jednocześnie pobudzają ciekawość związaną z innymi dziećmi i nowym otoczeniem.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Zadanie finansowane ze środków Gminy Sępólno Kraj. w ramach projektu Szkoła Rodzenia „Mamo, tato tu jestem – V” realizowanego przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj.

więcej+


Tupot małych stóp
Zdrowe stopy naszych dzieci i dobranie odpowiedniego obuwia to ważny etap w rozwoju naszych maluszków. Podczas kolejnego spotkania „Baby Caffe” fizjoterapeutka przedstawiła ważne aspekty rozwoju etapu chodu dziecka. Gdy dziecko wyraża zainteresowanie do samodzielnego chodu powinniśmy zacząć myśleć o kupnie „pierwszych bucików”. Rodzice cieszą się z każdego postępu dziecka i mimo, że maluszki zaczynają stawiać pierwsze kroki nie powinniśmy przyspieszać tego etapu w postaci prowadzania dzieci za rączki. Rodzic stając przed wyborem obuwia wie że należy zwrócić uwagę aby but był dopasowany pod względem długości i szerokości, osłona pięty sztywna ale nie za wysoka oraz elastyczna podeszwa umożliwiająca przetaczanie stopy podczas chodu.  Rodzice dowiedzieli na co zwracać uwagę gdy coś ich nie pokoi, wtedy warto jest skonsultować się  z fizjoterapeutą.  Pamiętajmy, że dobór odpowiedniego obuwia wpływa na prawidłowy rozwój stopy i chodu u dziecka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zadanie „Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa III” realizowane przez  Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. Projekt finansowany ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego

więcej+

Niezwykły makaron

Niezwykły makaron to kolejna forma wspaniałej i niezapomnianej zabawy z dzieckiem. Prosty w przygotowaniu, tani i smaczny produkt spożywczy stał się inspiracją do zabawy z najmłodszymi podczas kolejnego spotkania z cyklu „Baby Caffe”. Nasze maluszki wspólnie z rodzicami mieli okazję stworzyć niezwykły woreczek sensoryczny wypełniony makaronem i zabarwiony barwnikiem spożywczym . Prosty sposób na ciekawą i twórczą zabawę dostarczył naszym gościom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Oczywiście makaron trzeba było najpierw posmakować, dotknąć i sprawdzić jego niezwykłą fakturę, a także podzielić się z koleżanką i kolegą. Rodzice po raz kolejny mieli okazję poobserwować swoje dziecko w niecodziennej sytuacji, wzbogacić  swój warsztat umiejętności i podzielić się swoimi doświadczeniami. 


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Zadanie finansowane ze środków Gminy Sępólno Kraj. w ramach projektu Szkoła Rodzenia „Mamo, tato tu jestem – V” realizowanego przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj.

więcej+

Rozwój mowy dziecka

Stymulacja rozwoju mowy dziecka odbywa się już od pierwszych dni życia naszych maluszków. Podczas spotkania ” Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa „, rodzie wraz z dziećmi mieli okazję poznać zabawy wspierające rozwój mowy swoich pociech. Kolorowe piórka oraz zwiewne kawałki materiałów, stały się inspiracją do przeprowadzenia zabaw oddechowych. Piórka dostarczyły dzieciom i rodzicom wiele radości i pozytywnych emocji. Każdy mógł ich dotknąć, podrzucić i złapać, a co najważniejsze dmuchać na nie i obserwować zmiany ich położenia. Skrawki zwiewnych materiałów w połączeniu z krótką wyliczanką i dmuchaniem, zamieniały się w kolorowe, rosnące ” kwiaty”. Dzięki takim zabawom rodzice dowiedzieli się, że ćwiczenia oddechowe wpływają na wyrównanie oddechu dziecka, utrwalają jego prawidłowy tor oraz regulują siłę. Pozytywnie wpływają na rozwój mowy naszych najmłodszych oraz w naturalny sposób poprawiają ukrwienie mózgu. Wspólne zabawy oddechowe dostarczyły dzieciom i rodzicom wiele radości i zadowolenia, które dało się zauważyć na ich uśmiechniętych twarzach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zadanie „Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa III” realizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. Projekt finansowany ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego

więcej+


Kołysanie i bujanie

Rozwój małego dziecka to doświadczanie, poprzez odbieranie różnorodnych bodźców z otaczającego świata. Podczas spotkania „ Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa” rodzice wraz ze swoimi pociechami mieli okazję  uczestniczyć w różnorodnych zabawach wspierających rozwój sensoryczny maluszków. Wiele radości sprawiły naszym najmłodszym zabawy na piłkach z wypustkami, kolorowe wyspy sensoryczne  czy kołyszące  kształtki rehabilitacyjne. Rodzice mogli również poznać zastosowanie memoli, czyli multisensorycznej kołysko-huśtawki, która wspiera rozwój sensomotoryczny dziecka. Dzięki swej konstrukcji stymuluje układ przedsionkowy dziecka oraz wspiera Integrację Sensoryczną. Wspólne zabawy to niezwykły czas na kształtowanie się więzi rodzicielskich, zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zadanie „Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa III” realizowane przez  Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. Projekt finansowany ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego

 IMG_1431         
 IMG_1423
więcej +

Mali badacze
Rodzinnie, miło, aktywnie i twórczo. W takiej pełnej optymizmu atmosferze odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Baby Caffe”.  Podczas, którego rodzice wraz ze swoimi pociechami mieli okazję stworzyć aromatyczną i kolorową masę, której podstawowym składnikiem była galaretka. Dzieci chętnie łączyły składniki, mieszając, obserwując i dostarczając swoim dłoniom wielu bodźców. Cała zabawa stała się jeszcze bardziej ciekawa i atrakcyjna ponieważ każdy chciał stworzyć jak najlepszą w dotyku masę o niezwykłym kolorze i konsystencji.  Nasi goście mogli również pobawić się galaretką przygotowaną w tradycyjny sposób. Wiele emocji towarzyszyło odkrywanie tego co można dotknąć, potrząsnąć i posmakować. Rodzice po raz kolejny mieli okazję pogłębić swoją wiedzę i spędzić czas ze swoim dzieckiem w niespotykany  sposób, a także zrelaksować się porozmawiać i pobyć razem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zadanie „Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa III” realizowane przez  Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. Projekt finansowany ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego

więcej+


Piasek kinetyczny

Dzieci uwielbiają bawić się w piaskownicy, tworzyć babki, przesypywać i wyzwalać swoje emocje. Podczas ostatniego spotkania „Baby Caffe” rodzice ze swoimi pociechami stworzyli piasek kinetyczny. Piasek ten ma niezwykłą i ciekawą strukturę,  porównywalną do mokrego piachu na plaży. Można z niego tworzyć babki niczym z prawdziwego piasku morskiego. Za pomocą łyżek, foremek, kubeczków powstała bardzo energetyzująca zabawa, której towarzyszył niezwykle pozytywny nastrój. Rodzice mieli okazję poznać tajniki tworzenia masy, poobserwować swoje dzieci, a przede wszystkim poznać nową formę aktywności dla swoich maluszków.

więcej+