Baby Caffe

loga instytucji

Piasek kinetyczny

Dzieci uwielbiają bawić się w piaskownicy, tworzyć babki, przesypywać i wyzwalać swoje emocje. Podczas ostatniego spotkania „Baby Caffe” rodzice ze swoimi pociechami stworzyli piasek kinetyczny. Piasek ten ma niezwykłą i ciekawą strukturę,  porównywalną do mokrego piachu na plaży. Można z niego tworzyć babki niczym z prawdziwego piasku morskiego. Za pomocą łyżek, foremek, kubeczków powstała bardzo energetyzująca zabawa, której towarzyszył niezwykle pozytywny nastrój. Rodzice mieli okazję poznać tajniki tworzenia masy, poobserwować swoje dzieci, a przede wszystkim poznać nową formę aktywności dla swoich maluszków.

więcej+


Kolorowa masa

 

Dzieci najlepiej rozwijają się poznając świat wielozmysłowo. Podczas piątkowego spotkania „Baby Caffe” 17.11.2017r. dzieci wraz z rodzicami mieli okazje stworzyć domową ciastoline. Prosta do wykonania ciastolina z produktów dostępnych w każdym domu to świetny sposób na wspólne długie jesienne popołudnia. Do stworzenia tego typu masy potrzebowaliśmy mąkę ziemniaczaną, mydło w płynie i kolorowe farby. Maluchy wraz ze swoimi rodzicami ugniatali, mieszali, przekładali i świetnie się bawili. Tego rodzaju masa plastyczna dostarcza wielu doznań i  pozytywnie oddziaływuje na dziecięcą wyobraźnię. Zabawy z masami plastycznymi zachęcają dzieci do wąchania, dotykania, obserwowania i poznawania świata za pomocą zmysłów. Rodzice mieli okazję wzbogacić swoje umiejętności, poobserwować swoje pociechy w niecodziennej zabawie, a przede wszystkim miło spędzić czas w swoim gronie.

więcej+Zabawy wodne

Zabawy wodne jak zawsze wzbudzają wiele emocji i radości. Podczas ostatniego spotkania z cyklu „Baby Caffe” dzieci wraz z rodzicami mieli okazję popluskać się w wodzie, zrelaksować i w przyjemny sposób spędzić wspólnie czas. Zabawy wodne to znakomita forma aktywności dla maluchów. Do największych zalet takich zajęć należy zwiększanie odporności u dzieci oraz oswajanie ich z wodą od najmłodszych lat. Jest to niewątpliwie ważne  w późniejszej nauce pływania. Co więcej udowodnione jest, iż kontakt z wodą działa na dzieci uspokajająco, zwiększa ich poczucie bezpieczeństwa, ponieważ kojarzy się im z warunkami jakie panują w brzuchu mamy.

więcej+

 

Zabawy w basenie

Dzieci uwielbiają bawić się wodą. Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Baby Caffe” Akademia praktycznego rodzicielstwa II, rodzice wraz z dziećmi mieli okazję przekonać się jak przyjemne i fascynujące są zabawy wodne. Swobodne zabawy w wodzie to nie tylko źródło przyjemności, dostarczają one wielu bodźców i pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Maluchy chlapiąc, przelewając, własnoręcznie robiąc fale uczą się obserwowania, eksperymentowania, ćwiczą koordynacje wzrokowo – ruchowa, rozwijają wyobraźnię, a przede wszystkim współpracują ze sobą. W pełnej radości i życzliwości atmosferze, dzieci wraz z rodzicami mogli doświadczać i wspólnie przeżywać tak cenne i niezapomniane pierwsze chwile na baseniku.

/więcej+

Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w ramach projektu „Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa II” finansowane w ramach środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Zabawy wodne

Zabawy wodne to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. Podczas piątkowego spotkania z cyklu „Baby Caffe”, dzieci wraz z rodzicami mieli okazję skorzystać z zabaw wodnych w baseniku.
Dzieci przelewały wodę, odkręcały i zakręcały kraniki, „łowiły” zwierzaki ukryte w pianie i zdobywały nowe doświadczenia. Zapewniając dziecku różne pojemniki do przelewania, dzbanki, piłki czy lejki sprawiliśmy, iż nasze zabawy stały się jeszcze bardziej fascynujące i rozwijające.Zabawy wodne dostarczają wielu pozytywnych bodźców, mają charakter wielozmysłowy, stymulują zarówno zmysł dotyku, wzroku i słuchu. W towarzystwie rodziców dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo, czerpały wiele radości i satysfakcji, mając poczucie sprawstwa i samodecydowania. 
Zadanie finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

więcej+
„Baby Caffe” – poznajemy świat wielozmysłowo

W ubiegły piątek podczas spotkania „Baby Caffe” rodzice wraz z dziećmi mieli okazję uczestniczyć w zabawach wielozmysłowych.
Z mąki ziemniaczanej i mydła z dodatkiem barwnika spożywczego, powstała miękka, delikatna w dotyku masa. Wiele radości zarówno dzieciom jak i rodzicom sprawiło jej mieszanie, ugniatanie i formowanie. Domowa ciastolina to doskonały sposób na relaksację, ćwiczenie motoryki małej, wspomaganie rozwoju małego dziecka poprzez wielozmysłową stymulację, usprawnianie chwytu, a co najważniejsze świetną zabawę.
Dodatkową atrakcją naszego spotkania były również zabawy światłem. Zaciemniony kącik wyposażony w światłowody i projektory świetlne stał się inspirującym miejscem dla małych odkrywców. To ciekawa, interesująca i inspirująca propozycja zabaw dla dzieci i ich rodziców. Ważnym aspektem naszych spotkań jest przede wszystkim współpraca z rodzicami ich zaangażowanie i doświadczenie. Uczestnicząc w zajęciach mają okazję, aby tworzyć razem z dzieckiem, towarzyszyć mu w powstawaniu czegoś nowego, a przede wszystkim dobrze się bawić i w atrakcyjny sposób spędzać czas ze swoją pociechą.
Projekt „Trampolina rozwojowa” realizowany jest przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. w ramach IX edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!” finansowanego ze środków Fundacji BGK.

więcej+W ubiegły piątek podczas spotkania „Baby Caffe” realizowanego w ramach projektu „Trampolina rozwojowa” programu „Na dobry początek” Fundacji BGK, mieliśmy okazję zaprezentować kilka form zabaw z dziećmi przy użyciu kolorowych farb, sterczu, folii malarskiej i miękkich gąbeczek.Malowanie farbami to propozycja zabawy, która daje wiele radości, odpręża, relaksuje, ubogaca sensorycznie, a przede wszystkim wpływa na rozwój małej motoryki. Dzięki innowacyjnemu zastosowaniu kolorowych farb, dzieci mogły doświadczać poprzez dotyk, różnych faktur ukrytych pod streczem. Odkrywać to co nowe i nieznane, a przede wszystkim świetnie się bawić.Wykonane ścieżki na folii malarskiej okazały się inspirujące, twórcze i zagadkowe, sprawiły wiele radości i wyzwoliły pozytywną energię. Takie zabawy wnoszą różnorodność w działania artystyczne dzieci oraz pokazują nowe możliwości, rozwijają ich twórczość i kreatywne myślenie.Rodzice włączając się w zabawę z dzieckiem, mieli okazję na dogłębne poznanie przygotowanej oferty, a także na wspólną zabawę pełną radości i emocji. Projekt „Trampolina rozwojowa” realizowany przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. w ramach IX edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!” finansowanego ze środków Fundacji BGK

„więcej+”