21.11.2019

Szkoła Rodzenia w Sępólnie Kraj.: Wózki i foteliki.

Foteliki i wózki dziecięce

13 listopada br. w Szkole Rodzenia gościliśmy Pana, który w ciekawy i wyczerpujący sposób opowiedział, na co powinniśmy zwrócić uwagę i jakimi kryteriami należy się kierować, podczas zakupu wózka i fotelika dziecięcego.Zaproszony gość zaprezentował wybrany model wózka i fotelika. Wiele uwagi poświęcił zasadom bezpieczeństwa, które powinny stanowić czynnik decydujący dla rodziców szukających odpowiedniego wózka dla swojej pociechy. Fotelik, aby był wygodny dla dziecka, musi być odpowiednio wyprofilowany. Powinien zapewniać ułożenie w linii prostej miednicy, tułowia oraz głowy dziecka.

Przed zakupem należy sprawdzić czy dany model fotelika będzie pasował do siedzeń samochodu, gdzie zostanie stabilnie przymocowany (np. system ISOFIX). Fotelik nie powinien być za ciężki, a wózek po złożeniu nie powinien sprawiać trudności z transportem.

Zadanie realizowane w ramach projektu Szkoła Rodzenia „Mamo, tato tu jestem VI” realizowanego przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. Projekt finansowany ze środków Gminy Sępólno Kraj.