28.10.2019

Burmistrz wita Dzieci urodzone w pierwszej połowie 2019 roku.

63 maluszków urodzonych do końca połowy 2019 r.

w Gminie Sępólno Krajeńskie

 

22 października 2019 r. w ramach VI edycji projektu Szkoła Rodzenia „Mamo, tato tu jestem” w Centrum Małego Dziecka i Rodziny Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Pan Waldemar Stupałkowski powitał nowo narodzone dzieci z Gminy Sępólno Krajeńskie. To radosne, a zarazem pełne wzruszeń spotkanie stało się naszą lokalną tradycją.
Na uroczystość powitania najmłodszych obywateli naszej gminy zaproszono dzieci urodzone od 1 stycznia do 30 czerwca 2019 r. wraz z rodzicami. Łącznie do połowy roku 2019 urodziło się 63 maluszków. Po uroczystym otwarciu spotkania Burmistrz wręczył rodzicom listy gratulacyjne, a najmłodszym ręcznik z wizerunkiem „Wawrzynka”.  Ponadto przedstawiciel Nadleśnictwa Lutówko Pani Wioletta Rogowska wręczyła rodzicom sadzonkę dębu w ramach akcji Lasów Państwowych „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Inicjatywa ta nawiązuje do dawnej polskiej tradycji sadzenia drzewa przez rodziców po narodzinach dziecka. Sadzonka, która upamiętnia radosną chwilę przyjścia na świat maluszka, rośnie wraz z nim i jest symbolem nowego życia.

To sympatyczne spotkanie zostało uwieńczone wspólnym zdjęciem. Rodzice przy poczęstunku swobodnie rozmawiali o doświadczeniach związanych z rozwojem i wychowaniem dzieci, które stanowią źródło niewyczerpanej radości.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Więcej+